علل و آثار بیماری لنگش در گاوداری‌ها

بیماری «لنگش» بعد از ورم پستان، دومین بیماری پرهزینه در گاوداری‌‌ها می‌باشد و با تحت تأثیر قراردادن تولیدمثل و تولید شیر عملکرد اقتصادی گاوداری‌ها را به شدت دچار بحران می‌کند.

بیماری «لنگش» در اثر عوامل مختلفی از جمله عوامل تغذیه‌ای، عفونی، محیطی و مکانیکی مانند زخم، ضربه و جایگاه‌های بد که منجر به آسیب‌های مکانیکی می‌شود، ایجاد می‌شود. بیماری لنگش در هر حیوان باعث کاهش حدود ۳۲۰ کیلو گرم شیر در هر دوره شیرواری گاو می‌شود و حذف اجباری درصد بالایی از گله را به خود اختصاص می‌دهد. گاوهایی که دچار بیماری لنگش هستند، علایم فحلی ضعیفی نشان می‌دهند. در بخش دانشنامه بیماری‌ها می‌توانید با انواع بیماری‌های دام و طیور آشنا شوید.

ادامه مطلب ...

تأثیر چربی در جیره نشخوارکنندگان

استفاده از چربی در خوراک گاوهای شیری به منظور افزایش تراکم انرژی جیره مفید است.

در برخی مواقع همانند ابتدای دوره شیردهی یا در گاوهای پرتولید، تامین انرژی مورد نیاز روزانه دام مشکل بوده و به همین علت احتمال قرار گرفتن آنها در موازنه شدید منفی انرژی وجود دارد.

علاوه بر این، افزایش انرژی مصرفی دام‌ها فقط با افزایش سهم کنسانتره می‌تواند عوارض متعددی همچون اسیدوز شکمبه‌ای، کاهش هضم فیبر و یا کاهش چربی شیر را به دنبال داشته باشد. بنابراین استفاده از چربی در جیره نشخوارکنندگان نقش تعیین‌کننده‌ای در تأمین انرژی مورد نیاز روزانه دام دارد.

ادامه مطلب ...

نقش فسفر در جیره دام و طیور

مواد معدنی در جیره دام و طیور باعث افزایش ایمنی آنها در برابر بسیاری از بیماری‌ها می‌شود. نمک، کلسیم، سدیم و فسفر از انواع مهم مواد معدنی مورد نیاز دام و طیور می‌باشند.

کمبود فسفر در طیور باعث می‌شود کیفیت پوسته و محتویات داخل تخم‌مرغ کاهش یابد؛ همچنین در کاهش قدرت جوجه‌آوری طیور نیز تأثیرگذار است. کمبود فسفر در طیور باعث کاهش استحکام استخوان‌های آنها و ایجاد ضایعاتی مانند عارضه قفس رنجوری و شکنندگی استخوان در مرغ‌های تخم‌گذار می‌شود.

ادامه مطلب ...

فلجی کلسیم در گله‌های مادر غیر یکنواخت

عارضه فلجی کلسیم معمولا در گله‌های مادر غیر یکنواخت بیشتر مشاهده شده است.

گله‌های مادر یکنواخت با جیره‌های حاوی کلسیم بالا در هفته‌های قبل از تخم‌گذاری تغذیه شده و به واسطه افزایش سریع طول دوره روشنایی و تغذیه به سرعت به مرحله‌ تولید رسیده‌اند. استفاده از جیره‌های غذایی با سطح کلسیم پایین تا زمان شروع تخم‌گذاری، افزایش یکنواختی گله، انتخاب صحیح منابع و اندازه ذرات کلسیم، انتخاب زمان و روش صحیح غذا دادن از جمله راه‌های پیشگیری از ابتلا به عارضه فلجی کلسیم می‌باشند.

ادامه مطلب ...

فلجی کلسیم در مرغان مادر گوشتی

فلجی کلسیم در مرغان مادر گوشتی جوان و در سنین ۲۵ تا ۳۰ هفتگی ظاهر شده و باعث افزایش میزان تلفات این دوره از۳/۰-۲۵/۰ به ۱ تا ۲ درصد می‌شود.

فلجی کلسیم در مرغان مادر گوشتی به دلیل کاهش غلظت کلسیم خون (کمتر از ۱۸۰ تا ۲۰۰ میلی گرم درمیلی لیتر) اتفاق می‌افتد و باعث فلجی و مرگ به علت عدم کارایی قلب و سیستم تنفس خواهد شد. در عارضه فلجی کلسیم، پرنده در ابتدا شروع به له‎له زدن کرده و سپس بی حالی، عدم تحرک و مرگ ظاهر خواهد شد. شروع آن معمولا به صورت ناگهانی بوده و مرغ‌های مبتلا، تا ظهور این عارضه دارای عملکرد بسیار بالایی هستند.

ادامه مطلب ...

عوامل مؤثر در میزان تولید شیر گاو

میزان تولید شیر توسط یک گاو به شرایط بدنی آن در زمان‌های مختلف بستگی دارد.

عواملی مانند زایمان، توانایی ژنتیکی، نداشتن بیماری‌های عفونی و متابولیکی و همچنین رژیم غذایی بعد از زایمان از عوامل مهم در میزان تولید شیر گاو هستند. تولید شیر یک گاو به طور تقریبی ۳ تا ۶ هفته بعد از زایمان به حداکثر خود می‌رسد و سپس به تدریج کاهش می‌یابد. علت این امربر اساس یک نظریه تغییرات هورمونی  است که در زمان آبستنی روی می‌دهد و تاثیر منفی بر روی ترشح شیر دارند.

ادامه مطلب ...

شرایط نوردهی سالن پرورش جوجه‌های گوشتی

برای ایجاد نوردهی مناسب در سالن پرورش جوجه‌های گوشتی همواره باید سه عامل شدت نور، رنگ نور و دوره نوردهی مورد توجه قرار داد.

در مورد عامل دوره نوردهی، دو روش متناوب و مداوم مورد استفاده قرار می‌گیرد. در روش مداوم سالن به صورت ۲۴ ساعته روشن است در حالی که در روش متناوب در یک فاصله زمانی معین چراغ‌ها روشن و برای مدت معینی خاموش می‌شوند. در روش متناوب معمولا یک ساعت نور و ۳ ساعت تاریکی برای سالن پرورش جوجه‌های گوشتی در نظر گرفته می‌شود. برای آشنایی بیشتر با تأثیر نورها در سالن‌های پرورش طیور بخش «ویدئوهای آموزشی» را ببینید.

ادامه مطلب ...

ضرورت وجود سیستم تهویه مناسب در سالن پرورش طیور

استفاده از سیستم تهویه مناسب باعث خارج شدن بخار آب و گازهای داخل سالن می‌شود و اکسیژن مورد نیاز برای تنفس را تأمین می‌کند.

دراثر فعالیت میکروب‌ها برروی مواد ازت‌دار مدفوع، مقدار زیادی گازکربنیک تولید می‌شود، تجمع این گازها در سالن اثرات منفی از قبیل کاهش رشد و یا بروز بیماری‌های تنفسی (برونشیت مزمن) را به همراه دارد و بایستی به وسیله سیستم تهویه مناسب دفع شوند. وجود تهوبه کافی برای رشد جوجه گوشتی و مرغان تخم‌گذار اهمیت خاصی دارد.

ادامه مطلب ...

ضرورت وجود سیستم تهویه مناسب در سالن پرورش طیور

عدم وجود سیستم تهویه مناسب باعث مرطوب بودن بستر، استنشاق بوی آمونیاک، تعویق رشد و کاهش راندمان تبدیل غذایی می‌شود.

حدود هشتاد درصد مدفوع طیور، آب است و علاوه بر آن مقدار زیادی بخار آب از سطح آب‌خوری‌ها خارج می‌گردد. باقی ماندن این رطوبت در سالن پرورش طیور باعث مرطوب شدن بستر و در نتیجه  شیوع بیماری‌هایی مثل کوکسیدیوز (اسهال خونی) می‌شود.  برای آشنایی با برخی از سیستم‌های تهویه به  بخش «ویدئوهای آموزشی» مراجعه کنید.

ادامه مطلب ...
12